נשמח לעמוד לשירותכם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מידע רפואי

ברגליים ישנן שתי מערכות ורידים, האחת שטחית והשנייה עמוקה. המערכת השטחית משמשת כמחסן לכניסת דם מוגברת. המערכת העמוקה משמשת כצינור להחזר כמות רגילה של דם ללב. במצב תקין המערכת השטחית סגורה ולא נמצא בה דם, אך כאשר ישנו מצב פיזי הגורם לזרימת דם הפוכה, תתמלא המערכת השטחית בדם. הסיבות לכך עלולות להיות תורשתיות, הורמונליות, הריונות, עמידה ממושכת ולחץ רב המופעל על הרגליים. היווצרות דליות מסיבה כלשהי גורמת לאגירת דם ברגליים, האטה בזרימה וירידה בחמצון הרקמות ברגליים. בהתחלה, התהליך יבוא לידי ביטוי בכאבים ותחושת גרד, בצקות, אך עם חלוף הזמן, יתחילו להופיע ורידים מורחבים העלולים לגרום לכתמים חומים – שחורים ברגליים והופעת פצעים.

בירור מצב הורידים כולל בדיקת רופא ובדיקות הדמיה. הרופא בודק את המיקום האנטומי של הדליות, את גודלן, שינוי בצבע העור ונוכחות פצעים. ולאחר מכן, מתקבלת החלטה האם יש צורך בהמשך בירור מצב השסתומים על ידי בדיקת דופלר (אולטרה סאונד).

טיפולים לוורידים מורחבים

  • הזרקות Sclerotherapy – הטיפול המתקדם ביותר להעלמת נימים, וורידים, המתבצע על ידי הזרקת חומר אשר גורם לגירוי דופן הפנימי של הדליות ועל ידי כך מוביל לסגירתן. לפי צורך רפואי מדי פעם הטיפול מתבצע יחד עם השיטה מאפשרת טיפול אסתטי ל"העלמת" נימים, וורידים Veinlight אשר בעזרתו ניתן לראות ורידים שעוד לא נראים לעין לטפל בהם וכך לשפר באופן משמעותי את התוצאה האסתטית.
  • ניתוח – הטיפול הקלאסי בדליות המתבצע באשפוז ובהרדמה. דרך חתכים מוציאים הורידים השטחיים או קושרים אותם. החיסרון בניתוח הוא זמן ההחלמה הממושך, וחוסר היכולת לטפל באופן גורף בכל הוורידים, וכן, קיים סיכוי כי הוורידים יחזרו.
  • לייזר – הטיפול מתאים ורידים מורחבים מאוד (יותר מ10 מ"מ).

מניעת ורידים מורחבים

על מנת למנוע או לעקב היווצרות דליות כדאי לא לעמוד לזמן ממושך. אם סוג העבודה דורש עמידה ממושכת מומלץ לעבוד עם נעליים נוחות מרופדות בעלות עקב נמוך בזמן העמידה אחת לחצי שעה לבצע תרגילי מתיחת סובך על ידי עמידה על קצות האצבעות. לאנשים בעלי עבר משפחתי של דליות או ריבוי הריונות, מומלץ ללבוש גרביים אלסטיות במשך היום. הליכה עדיפה על פני עמידה במקום.

חברת שיווק וקידום חברת שיווק וקידום